Member area
Imprimable
Challenges > VOR - Euregio, 01/01-31/12/2006, - - Euregio MTB Cup - Classement Général
List of reports > Pupilles - Classement général par catégorie
Search: Page: [1]
54 Entries
 
Complains are not accepted anymore. Results are final.
PlaceName of the teamAgeNATTeam#PtsCity
1.DEBY Quentin9BELAMB THEUX71706BLEGNY
2.NYSSEN Kevin9BELVELO-CLUB LA CALAMINE ASB81653NEU-MORESNET
3.BUNN Alexander8DEUTV ROETGEN81604ROETGEN
4.KOHNEN Kilian9BELRADSPORTVEREIN ST VITH71540SAINT-VITH
5.WINKLER Thule9DEUTHULE RACING71514HERZOGENRATH
6.HERMANNS Louis9DEUTV ROETGEN71510
7.CREMER Jan8DEUEIFELGOLD SCHLEIDEN71496SCHLEIDEN
8.KLEFFMANN Felix8DEUTV ROETGEN81493
9.MUELLER Marvin9BELEIFELBIKER71486AMBLÈVE
10.RUHRIG Lion9BELRADSPORTVEREIN ST VITH61354SAINT-VITH
11.DANNEMARK Nicolas9BELEIFEL BIKER BÜTGENBACH61323MALMEDY
12.CARA Rémi8BELJIMMY TEAM BASTOGNE51194HOUFFALIZE
13.SOKOLL Janik7DEUTV ROETGEN51057
14.DERVEAUX Niels9BELPROVINCIALE AFDELING WEST3678OTEGEM
15.VRACHTEN Arne7BELBMX 2000 DESSEL3672GEEL
16.HENDRICK Samuel8BELVELO-CLUB LA CALAMINE ASB3647HERGENRATH
17.BERZBORN Lukas7DEUTUS SCHMIDT3629SCHMIDT
18.LEFEBVRE Thomas8BELCYCLE LENI3627THIMISTER
19.KRAEMER Leon8BEL2438SCHOENBERG
20.PAUQUET Timo8BEL2432EUPEN
21.WOLKENER Stephan8BELRSK EUPEN2416KETTENIS
22.HILGERS Simon9DEURSV EIFELGOLD2413SCHLEIDEN
23.HILGERS Fabian9DEURSV EIFELGOLD2406SCHLEIDEN
24.BEECKMAN Arnaud9BELKSC DENDERSTREEK LABIEKES1250OORDEGEM
25.BAUDE Arthur8BELARDENNE-GAUME1222BERTRIX
25.IPEK Oguzhan9DEUTV ROETGEN1222
27.KIELICH Timo7BEL1217
27.VAN DE PERRE Vincent9BELKWV TURNHOUT1217RAVELS
29.ALLEMAN Joren9BEL1216OTEGEM
29.HAUGG Tobias9BEL1216HAUSET
29.ROMBOUTS Seppe8BEL1216WUUSTWEZEL
32.SZUDRA Martin9DEUTV ROETGEN1216
33.JAMIN Louis9BELSUPER BIKERS ECOLE VTT1215WALCOURT
34.JANSEN Lukas9DEU1214STOLBERG
34.NIJS Tim8BEL1214BALEN
34.TANGRE Elliot9BELSUPER BIKERS ECOLE VTT1214VILVOORDE
37.TITZE Kai9DEUTV ROETGEN1214ROETGEN
38.OLIVIER Axel6BEL1213EREMBODEGEM (AALST)
39.DUBOIS Ryan9BELCYCLE DYNAMIC1212COURCELLES
40.MOMBAERTS Mieke9BELVLAAMS-BRABANTSE AFDELING1211HULDENBERG
41.STEFFENS Timo9DEUTV ROETGEN1211
42.DE LIE Axel7DEUJIMMY TEAM BASTOGNE1210JUSERET
43.DE GOES Gregory7BEL1210AMBLÈVE
43.GREGOIRE Julien8BELCYCLE EVASION1210BILSTAIN
45.NOEL Slijpen9NLD1210VIJLEN
46.HAUGG Fripolin9BEL1210HAUSET
47.ZIMMERMANN Max7BELTV ROETGEN1210
48.PETERS Yannick8DEUSV EE1209
49.PAULS Maurice8DEUEINRUHR1208SIMMERATH
50.HOOP Evarist9BELKONINKLIJKE BRUGSE VELOSP1207RUISELEDE
51.KLEE Tobias9DEU1206
52.ELST Colin8BEL1198MALMEDY
53.KLEE Jan7DEU120
54.CHARLIER Jean6BEL120GOSSELIES
DNF: did not finish; DSQ: disqualified; Speed in km/h
Page: [1]